Анна Петрова

Можете помочь с переводом на английский язык?

Я расскажу вам про основные 6 причин травматизма в кабинете технологии.
1. При работе с неисправными инструментами может произойти осечка, которая приведет к травмам.
2.При неосторожном обращении с пилой можно поранить пальцы.
3.Если сдувать опилки, а не смахивать их щеточкой можно занести опилки в глаз.
4.При попытке открыть щитовую без присмотра учителя можно получить разряд током.
5. Самостоятельное использование станков может привести к травматизму.
6. При попытки проверить качество опиливаемой поверхности пальцами можно порезать их.

Олимп Недвижимость

I'll tell you about the main causes of injury in six office technology.
1. When working with faulty instruments misfire may occur, which will lead to injury.
2.When carelessly with a saw could injure your fingers.
3.If blow sawdust and not smack them with the brush, you can add sawdust in my eye.
4.When you open shields unattended teachers can get the discharge current.
5. Independent use of machines may lead to injuries.
6. When trying to check the quality of the surface opilivaem fingers can cut them.
или
I will tell you about the main 6 reasons of traumatism in a technology office.
1 . During the work to faulty tools there can be a misfire which will lead to traumas.
2 . At careless handling of a saw it is possible to wound fingers.
3 . If to blow off sawdust, instead of to brush away them a brush it is possible to bring sawdust in an eye.
4 . In attempt to open panel board without supervision of the teacher it is possible to receive the category current.
5 . Independent use of machines can result in traumatism.
6 . At attempt to check quality of a sawn round surface it is possible to cut with fingers them.