Ольга Тишина

Англичане, как правильно перевести на английский?

1) На каком берегу Тихого океана расположен этот город?
2) В этой пустыне никогда не идут дожди.
3) Я должна была шить одежду всю ночь, чтобы успеть до утра.

Сергей Боровый

1)What coast of the Pacific ocean is this city/town situated/located on?
2) It never rains in this desert.
3) I had to be sewing all night long to be in time for morning.

Алексей Евтюхин

1) At what the Pacific coast is situated the city?
2) In this desert never rains.
3) I had to sew clothes all night to get up in the morning.

Анастасия Штыкова

1) At what the Pacific coast is situated the city?
2) In this desert never rains.
3) I had to sew clothes all night to get up in the morning.

Прихожанин Церкви

1) What is the Pacific coast of this town?2) In this desert never rains.3) I had to sew clothes all night to catch the morning.

http://translate.google.com.ua/?hl=ru&tab=wT#ru/en/1) На каком берегу Тих ого океана распол ожен этот город?
2) В этой пустыне никогда не идут дожди.
3) Я дол жна был а шить одежду всю ночь, чтобы успеть до утра.