Егор Заводнов

помогите пожалуйста перевести татарский язык

Коры кар бик жинел була. Эз генэ жил дэ коры кар бортеклэрен жинел генэ кутэреп алып китэ. Эйтерсен лэ кемдер жирне себерке белэн себерэ. Мондый буранны татарлар-жэяуле буран, э руслар позёмка дилэр. Эгэр инде жил бик кочле булса, кар да яуса, буран бик кочле була. Мондый буран вакатында кузне ачып булмый. Ачсан да, берни дэ курэ алмыйсын. Шуна курэмондый буран турында куз ачкасыз буран яки буран котыра дилэр. Бураннан сон юлларны, урамнарны калын кар кортлэре кумэ. Бу кар кортлэре транспорт хэрэкэтенэ комачаулый.

Юля Лойе

а тыыы красотка!!!

Сергей Шалаев

Ах хитрый учите государственный татарский, если живешь в татарстане. Ну ладно помогу тебе. Вот тебе примерный пиривуд:
Сухой снег всегда легкой бывает. Немножко ветер будет, то уносит снежинки с собой. Скажеж да что кто то подметает землю метлой. Вот такой буран ТАТАРлар называют жеуле буран, а русичи - поземка. Если очень сильный буран будет, снег будет падать то буран сильный будет. В это время нельзя даже открывать глаза. Если открыть то ниче не видну. Такой буран называют - сильный буран. Послек бурана дороги, улицы толтстый слой снег поркрывает. Этот буран сильно мещает работникам транспорта. ВСе УЧИ ТАТАРЧА!