Jun

помогите пожалуйста перевести на татарский язык?

Сабантуй-татарский народный праздник, отмечаемый в настоящее время многими народами Поволжья. История сабантуя по некоторым исследованиям этот древний праздник имеет тысячелетнюю историю. Раньше сабантуй праздновали в честь начала весенних полевых работ в конце апреля, а сейчас-в честь окончания в июне.

Анастасия Зеленцова

Сабантуй - татар халкының милли бәйрәме, хәзерге вакытта Идел буеның күп халыклары тарафыннан билгеләп үтелә.Сабантуй бәйрәме, кайбер эзләнү чыганаклары аша билгеле булгача, мең еллык тарихы булган борынгы бәйрәм. Элек сабантуйны язгы кыр эшләре башлану хөрмәтенә апрель азакларында ук бәйрәм иткәннәр, ә хәзер - кыр эшләре тәмамлану хөрмәтенә июнь азакларында бәйрәм ителә.