Мусульманин Бакылы

Помогите пожалуйста перевести песню с татарского языка

Көн югалта мәгънәсен
Төн синсез озын сөйгәнем
Мин синсез канатсыз аккош сыман
Син белмисең.

Мин сине яратам
Гел янып тик сине үлеп сөям
Тик янымда тугелсең син
Сине сагынам мин.

Җаным сөйгән бик күп калалар
Бик күп чакрымнар
Хәзер киң безнең янда аралар да
Беләм ничек сиңа кыен икән
Тик әзрәк үтсен вакыт
Һәм мин кайтырмын мин кочаклармын сине
Үбәрмен сине һәм яратырмын сине
Мин сагындым нык сине
Кояшым үлеп сагынам сине мәхәббәтем.

Мин сине яратам
Гел янып тик сине үлеп сөям
Тик янымда түгелсең син
Сине сагынам мин.

Һәрбер төшемдә күрәм сине
Үбәм һәм кочаклыйм сине
Тотам синең назлы җылы кулларыңнан
Анлыйм сине ничек хәзер кыен сина
Аңла син дә син минем уйларымда
Һәм йөрәгемдә саклыйм тик синең исемең
Мин сагындым нык сине
Кояшым үлеп сагынам сине мәхәббәтем.

Көн югалта мәгънәсен
Төн синсез озын сөйгәнем
Мин синсез канатсыз аккош сыман
Син белмисен.

Мин сине яратам
Гел янып тик сине үлеп сөям
Тик янымда түгелсең син
Сине сагынам мин.

Андрей

Көн югалта мәгънәсен -------------------------день теряет смысл
Төн синсез озын сөйгәнем ---------------------без тебя ночь длинная, любимый
Мин синсез канатсыз аккош сыман ---------я без тебя как лебедь без крыльев
Син белмисең. -------------------------------------ты не знаешь

Мин сине яратам ----------------------------------я тебя люблю
Гел янып тик сине үлеп сөям -----------------постоянно сгорая, только тебя смертельно люблю
Тик янымда тугелсең син -----------------------но ты не рядом со мной
Сине сагынам мин. -------------------------------по тебе скучаю я

Җаным сөйгән бик күп калалар --------------милый, любимый, очень много городов
Бик күп чакрымнар --------------------------------очень много верст
Хәзер киң безнең янда аралар да -----------сейчас между нами огромное расстояние
Беләм ничек сиңа кыен икән -----------------знаю, как трудно тебе
Тик әзрәк үтсен вакыт ----------------------------только пусть пройдет немного времени
Һәм мин кайтырмын мин кочаклармын сине --и я вернусь, я обниму тебя
Үбәрмен сине һәм яратырмын сине -------буду целовать и любить тебя
Мин сагындым нык сине -------------------------------я очень соскучилась по тебе
Кояшым үлеп сагынам сине мәхәббәтем. -------солнце мое, до смерти скучаю по тебе, любовь моя

Мин сине яратам ----------------------------------я тебя люблю
Гел янып тик сине үлеп сөям -----------------постоянно сгорая, только тебя смертельно люблю
Тик янымда түгелсең син -----------------------но ты не рядом со мной
Сине сагынам мин. -------------------------------по тебе скучаю я

Һәрбер төшемдә күрәм сине ------------------в каждом сне вижу тебя
Үбәм һәм кочаклыйм сине ----------------------целую и обнимаю тебя
Тотам синең назлы җылы кулларыңнан ----держу тебя за ласковые теплые руки
Анлыйм сине ничек хәзер кыен сина --------понимаю тебя как сейчас тяжело тебе
Аңла син дә син минем уйларымда ---------------пойми, и ты в моих мыслях
Һәм йөрәгемдә саклыйм тик синең исемең ----и в сердце храню только твое имя
Мин сагындым нык сине -------------------------------я соскучилась сильно по тебе
Кояшым үлеп сагынам сине мәхәббәтем. -------солнце мое, смертельно скучаю по тебе, любовь моя

Көн югалта мәгънәсен -------------------------день теряет смысл
Төн синсез озын сөйгәнем ---------------------без тебя ночь длинная, любимый
Мин синсез канатсыз аккош сыман ---------я без тебя как лебедь без крыльев
Син белмисен. -------------------------------------ты не знаешь

Мин сине яратам ----------------------------------я тебя люблю
Гел янып тик сине үлеп сөям -----------------постоянно сгорая, только тебя смертельно люблю
Тик янымда түгелсең син -----------------------но ты не рядом со мной
Сине сагынам мин. -------------------------------по тебе скучаю я