Любовь Виноградова

Помогите перевести на англ. яз ( не через переводчик!!)

В субботу утром мы пойдем в Третьяковскую галерею. После обеда в кино. В воскресенье утром мы сходим покататься на коньках. А потом сходим с Яной и Аленой в кафе.

Д&
Дарья &

On Saturday morning we will go to the Tretyakov Gallery. After dinner we will go to a movie. On Sunday morning, we'll go ice skating. And then we wil go to the cafe with Jana and Alena.
Нужно помнить о том, что в английском предложении ВСЕГДА должно быть ПОДЛЕЖАЩЕЕ И СКАЗУЕМОЕ.

Надежда

On Saturday morning we will go to the Tretyakov Gallery. After dinner in a movie. On Sunday morning, we'll go ice skating. And then we go with Jana and Alena in the cafe.

Константин

This saturday we go to the Tretyakov Gallery on morning. Ather lunch to the cinem.
On sunday's morning we will go to the skate.
Ather I, Yana and Alena go to the cafe.