С6
Сергей 69

Помогите перевести на англ. яз ( не через переводчик)

Я должна была в июне и июле поливать цветы, фрукты и овощи в огороде. Я могла купаться почти каждый день. Я могла играть в волейбол, тенис и настольный тенис. Я могла очень долго гулять.

Максим Медведев

а какая разница

Александр Будылин

In June and July I had to water the flowers, fruits and vegetables in our garden. I could almost swim all day long. I could play volley, tennis and ping pong. I could walk very long time.

Вот. но лучше проверить. грамматика у меня всегда хромала )

Александр Шеметов

In June and July I was to water flowers, fruits and vegetebles in the garden/ I could bathe almost every day/ I could play volleyball, tennis and table tennis / I could walk a lot/