O:
O33O :)

Чому вчить казка "лев та заєць"? (яка мораль?)

ЛЕВ ТА ЗАЄЦЬ

Побачив чоловік зайця та й посміявся, що ніякого звіра він зроду не міг піймати, бо всіх боїться. Розсердився куций та й питає:
— А що тобі, чоловіче, найстрашнішим здається От чоловік і каже:
— Лев!
— Ну, так я тобі його піймаю — сказав заєць та й подався у степ.
Вже чи довго, чи коротко скакав заєць по степу, а таки добіг до тієї печери, що в їй жив лев. Став на дверях, ледве до клям¬ки дістав, та цок, цок, цок!
Лев, теє почувши, вийшов на поріг.
— А що тобі, зайчику-побігайчику, треба — питає.— Може тебе хто обідив?
— Та ні, хвалити бога, ніхто мене не обідив, а тільки такий до нас страшний звір у степ зайшов, що ніхто проти нього, не встоїть. Уліз він у криницю і не дає нікому води напитись. Уже другий день, як ні у кого з нас ані рісочки в роті не було. Увесь звір по степу пропадає. Розбіжиться усе твоє царство. Рятуй!. .
— Страшний звір, кажеш Ану, веди мене до криниці!
Приходять до криниці. От лев нахиливсь над водою, став при¬дивлятись, хто там є. А вода як дзеркало — так і видно того, хто нахилився. Лев же ж думав, що то і є отой страшний звір, про якого розказував заєць, бо зроду себе не бачив і не знав, який він є.
Як же ж зареве тоді лев над цямриною, аж у вухах у зайця за¬лящало, а з криниці ще дужче луна пішла:
— Го-го-го!. .
Простяг лапу лев, щоб достати ворога; аж і той простягає.
Дуже розсердився лев, бо ще не було видано такого звіра, щоб проти нього лапу простяг.
Розігнавсь тоді лев та шубовсь у воду сторчака... А звідти вже ніяк йому не вилізти.
Отак заєць доказав свою силу.

Алексей Максимов

Наташ, ты случаем не в детсадике работаешь ?)))))
А то, мораль после прочитанного и коню ясна, а тебе видать по - приколу.... потащится ))