Ев
Евгения

Какой программой можно открыть SFF файл?

Ирина Салахова

LEAD Technologies LEADTOOLS Imaging SDK
Newera Graphics Converter Pro
IrfanView
XnView

Юл
Юлия

Этой. В настройках программы надо отметить какие форматы читать, поставь галочки на все форматы.

Димка

Тип файлы: Structured Fax File
Разработчик: Structured Fax File
Категория: Растровые изображения

Какой программой открыть sff:
LEAD Technologies LEADTOOLS Imaging SDK
Newera Graphics Converter Pro
IrfanView
XnView
Описание формата файла :

Fax file created primarily for Group 3 fax documents; includes a compressed raster image and the fax's page structure; stores a header followed by line-by-line pixel information.SFF files are not commonly used anymore, but they may still be opened with several image viewing programs.