Ил
Ильгам

пожалуйста помогите, от этого зависит моя четвертная оценка, прошуу нужно написать письмо на английском языке.. благодарст

прошуу

благодарственное письмо английской семье в которой я типо жила.. пожалуйста.. без стеба..

Денис Янчук

А на какую тему надо?

Анюта Леписа

Dear Anna,

Thank you for your letter. I'm all good.

We recently moved to a new apartment. It has four rooms.
In our apartment has a large kitchen with a fridge and dishwasher, living room with fireplace, two bedrooms and a study. The first bedroom is our brother. There are two beds, a wardrobe, a carpet and a writing Desk. On the Desk is a great computer. In the room of the parents also have a fireplace and a bed and a Desk. But most of all I like study and living room. They are very comfortable and beautiful. I love to spend time reading interesting books.

Please, write to me. How's your aunt? I heard she came to stay with you for a few days. Раскожи me about it.

with love,
Alfiya.