Н:
Наталья :)

почему путин не помогал навальному вытаскивать страну из пропасти 90х а вместо этого птичками занимался?

Ир
Ирина

Навальнай только грязь "болотную" месить может, а не страну вытаскивать.. .

Елена Свирина

Знакомый адрес или даю полезную информацию? Вдруг набор еще не окончен. : http://hh.ru/vacancy/4034593
Supervised by the Senior Media Advisor, the position is responsible for creating and placing Embassy content on Russian social media sites. The position regularly reports regularly on what bloggers and social media are saying on issues that affect the U.S. Embassy."
"Ability to draft messages for blogs, short news, and press releases is required. Ability to exercise judgment in selecting e-media items and stories in traditional media of interest to the Mission is required."
"Excellent service orientation to target audience plus interpersonal and cross cultural skills are required. Ability to carry out research and respond rapidly to complex requests, often to breaking news is required. Must have above average written and oral communication skills."

Зарплата - 82000 деревянных. Посольство США.
Впрямую цели работы не обозначены. "Работа в интересах посольства США". Посольством ведает Госдеп.