Юрок Сергеевич

Напишите пожалуйста русскими буквами текст

Brooklyn Bridge.
It and to this day, many consider one of the most beautiful in the world. He dedicate poems and songs, he is painted in pictures and in films. Brooklyn Bridge - the same integral part of New York City as the Eiffel Tower in Paris. The bridge is inaugurated May 24, 1883 - 1830 meters. For tourists allocate a special walkway, which offers magnificent views of New York.

Наталья Гусева

Бруклинский мост.
Он и по сей день, многие считают одним из самых красивых в мире. Он посвящают стихи и песни, он окрашен в картинках и в кино. Бруклинский мост - такой же неотъемлемой частью Нью-Йорка, как Эйфелева башня в Париже. Мост открыт 24 мая 1883 - 1830 метров. Для туристов выделить специальный проход, который открывается великолепный вид на Нью-Йорк.

(c.) tawer Google.