Sergey

Ноутбук. Производство Китай. Советуйте.

CPU: VIA ARM-WM8650

Processor Clock Speed: 800 MHz

Operation System: android 2.2

Memory: 256MB RAM

Storage Device: 2GB NAND Flash

LCD Size: 7" PANEL

Display Digital Screen TFT-LCD, True color image 800 x 480 Resolution

Networking Connection: Fast 10/100 MB Ethernet (RJ-45)

Wireless Connection: WiFi 802.11b/g available at any hot spot!!

3G: Support external 3G

Keyboard: Standard English 84 key supports external keyboard

Mouse & Touch pad: Build-in touch panel, set two shortcut key and support USB port mouse

3 USB Ports

PCMCIA Expansion: SD Card slot

Flash: Support Adobe flash10.1 player

Audio/Video: Integrated Quadraphonic Speakers, 1x 1/8" (3.5mm) Headphone/Line-Out, 1x 1/8" (3.5mm) Microphone port

Audio Formats: MP2,MP3,WMA,OGG,AAC,M4A,MA4,FLAC,APE;Support song list function

Video Formats: 3GP,MPEG1/2/4,FLV,MJPG,H263,H264;Support 720p playing

E-Book: Support format:TXT,CHM,UMD,PDB,PDF

Office software: With E-Book function,office word processing and document to go(Microsoft word, Excel,PPT and PDF)

Picture browser: Support Format:JPG,BMP,PNG,GIF

other Support: Support Google map and android App markert,you can download more than 20,000 applications.Support the firmware upgrade function;Support online video;Customizes your desktop;Change the font color

Battery: 1800mA Li-ion batteries

Dimensions: Length: 8.5" x Width: 5.75" x Depth: 1.25"

Power Device Type: 100-240V Input, 9V DC Output, 2A

Net weight: 0.65KG

Дима Шишкин

все это ерунда, ты сходи на 4pda.ru и там определись с реальным производителем, а уже потом будешь смотреть характеристики. удачи!