Екатерина Шевченко

В апреле из игр на пк воше че нибуть нормлаьное выйдет?

Мария Баринова

2 апреля - Cities in Motion 2 Strategy (Manage/Busin. / Real-time) / 3D
2 апреля - Defiance (2013) Action (Shooter) / 3D / 3rd Person / Online-only / Massively multiplayer
2 апреля - Company of Heroes 2 Strategy (Real-time) / 3D
4 апреля - Evoland RPG (Rogue/Action) / Isometric / Top-down
5 апреля - Lords of Football Strategy (Manage/Busin. / Real-time) / Sport (Soccer) / 3D / Lifestyle
5 апреля - Resident Evil 6 x Left 4 Dead 2 Crossover Project Action (Shooter) / 3D / 3rd Person
5 апреля - Sang-Froid: Tales of Werewolves Action / Strategy (Real-time) / 3D / 3rd Person
9 апреля - Age of Empires 2 HD Strategy (Real-time) / Isometric
10 апреля - Age of Wushu RPG / 3D / Online-only / Massively multiplayer
10 апреля - Ocean City Racing Arcade / Racing (Cars) / 3D
10 апреля - ShootMania Storm Action (Shooter) / 3D / 1st Person
16 апреля - Dishonored: The Knife of Dunwall Action / Add-on (Content pack) / 3D / 1st Person / Stealth
17 апреля - Sacred Citadel Arcade (Platform)
18 апреля - Papo & Yo Adventure / 3D
19 апреля - Эадор. Владыки миров Strategy (Turn-based) / 3D
19 апреля - American Trucker Simulator / 3D
19 апреля - God Mode Action (Shooter) / 3D / 3rd Person
23 апреля - Star Trek Action (Shooter) / 3D / 3rd Person
23 апреля - Dead Island: Riptide Action / 3D / 1st Person
23 апреля - Assassin's Creed 3: The Tyranny of King Washington - The Redemption Action / Add-on (Content pack) / 3D / 3rd Person
23 апреля - Don't Starve Adventure / RPG
25 апреля - Corpse Party 2: Dead Patient - Chapter 1: Another Jacket Adventure (Visual novel) / Top-down
26 апреля - StarDrive Strategy (Real-time / Grand strategy) / 3D
26 апреля - Mars: War Logs RPG (Rogue/Action) / 3D / 3rd Person
30 апреля - Scrolls Logic (CCG)
30 апреля - Zeno Clash 2 Action / 3D / 1st Person
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Апрель - Broken Sword: The Serpent's Curse Adventure
Апрель - Elemental: Fallen Enchantress - Legendary Heroes Add-on (Standalone) / Strategy (Turn-based / Grand strategy) / 3D
Апрель - TrackMania² Stadium Arcade / Racing (Cars) / Logic / 3D

Татьяна Глотова

если только don't starve