Наталья Александрова

помогите перевести на английский такие предложения

1)пошли в парк
если ты подождешь меня 20 минут мы пойдем туда.
2)я смотрю очень интересную передачу и хочу досмотреть её до конца
3)она прекрасно отдахнула этим летом и надеется что следующий отпуск проведет на море.
4)когда я пришел домой я увидел что мама готовит на кухне, я хотел помочь ей помыть посуду, но она уже сделала это сама.

Лена

Напиши это в гугле переводчике

Евгений Панов

Let's go to the park.
I'm watching very interesting program and I want to watch it to the end.
She is well rested this summer and hope that her next vacation will be on the sea.

Яна Гиленко

Let's go to the park (for a walk).
I'm ready in twenty minutes then we can go.
I'm watching something interesting on TV.
I'm not going to miss a part .
She spent a nice vacances this summer .
She looks foreward to spending the next one at the sea .
When I came home I saw mum cook something in the kitchen .
I was going to lend her a hand in washing plates ,
but she had already made it herself .