Геннадий Томилин

помогите пожалуйста составить сложный план

З чого починається байдужість та егоїзм
Мабуть, кожному подобаються люди уважні, турботливі, здатні допомогти і словом, і ділом. Тоді виникає запитання, звідки взагалі береться байдужість до всіх і до всього: до близьких, до колег, до своєї справи та й до самого життя?. .
Напевно, джерелом цієї байдужости є той маленький вогник егоїзму в серці кожної людини, який поступово розгорається, а потім власне «Я» стає понад усе. Адже і справді доцільно писала письменниця Уршуля Зибура: «Люди наче квіти: шість мільярдів нарцисів» . Саме цей егоїзм і самозакоханість не дозволяє створювати щирі відносини з іншими.
егоїстами не народжуються, а ними стають, зокрема, у процесі неправильного виховання. Чому, коли однокласник хворіє вже цілий місяць, його ніхто не провідає, не поцікавиться, як він себе почуває, і що з ним? Чому, коли мама повертається додому стомлена, нам все ніколи їй допомогти, бо ми поспішаємо на прогулянку з приятелем? Адже саме з такої маленької байдужости починається байдужість велика, більш серйозна, яка переростає у холодний, бездушний розрахунок у стосунках з будь-якою людиною, у бажання вбачати в усьому джерело матеріяльних благ. Саме таким чином зараз почали панувати миттєві меркантильно-споживацькі вигоди у всіх ділянках суспільних відносин. У людства створився «синдром очікування гіршого, ніж було вчора» .
У деяких психологічних і етико-психологічних концепціях егоїзм розглядається як природжена властивість людини, завдяки якій забезпечується захист її життєдіяльності.
Егоїзм - прояв інтересу людини до самої себе, що характеризується зосередженням уваги на своїх бажаннях, потягах, своєму власному світі в цілому.
Егоїзм дуже схож з байдужістю. Тїльки в байдужісті тобі все одно на щось, а в егоїзмі ти полюбляешь себе, ти живешь ради себе, кожен трішки егоїст.

Михаил Шпиев

оооо роботи ух.. сама не можеш?