Эдуард Богданов

расставте пожалуйста артикли. Очень срочно надо, помогите пожалуйста, буду очень благодарна вам, заранее спасибо.

1.The Mediterranean diet is becoming popular with people who care....their health. Although it may seem to be high... calories, it actually has many benefits for people who suffer....heart disease and other health problems. If you want to improve your health, you shouldn't miss out... this great way of eating.
2. I read about a strange celebration in Spain during which people throw tomatoes....each other, making a terrible mess, and compete... each other to throw the most tomatoes. It reminded me ...the celebration in my village, ..the fifteenth of May, when people throw flowers and generally have a lot of fun.

Jfhdhj Kbjjkl

РасставЬте пишется с мягким знаком. А так - в вопросе слишком много лишних слов, а артикли и так расставлены.

Se
Sergey

about, in, from, on

to, with, about, on