Илья Королев

помогите латынь перевести

Domus Romanörum

Romani magnificas domos sibi aedificabant. Domus eörum non multas et parvas fenestras habebant, sed magnam lacunam in medio tecto. Per earn pluvia complebat impluvium, in solo factum. Ante ianuam erat vestibülum, post ianuam ostium cum cellä ostiarii.

Ex ostio introitus erat in magnum et latum atrium, ubi servi et amici mane salutabant domïnum et familia interdiu habitabat.

Erat in atrio focus, locus sacer, ubi tota familia deis domesticis sacrificabat.

Omatum erat atrium avörum simulacris, e cera factis; columnae portabant tectum.j

Circum atrium sita erant cubicüla et triclinia, ubi cenabant, cellae demque servörum. Post domum saepe hortus erat.

Наталья Медкова

В латинском языке нет буквы "о" с умляутом.