Степан

Английский! Найдите ошибки в репликах диалога, если они есть

-Hmm ...I even don't like the name of the movie .. Those twins are even not alike! this movie probably going to be very trite and not very funny.
- I'm not a fan of Adam Sandler. He is certainly a good actor, but his movies are often very stupid and primitive. In additional, he is kind of old for the youth comedies.
- I want to see(I wanna see) a drama, not comedy. Now I am not in the mood to have a fun. Look outside the window. it's Autumn - a sad time...
- I have no any idea about what kind of movie I want to see .. Can you recommend me something? But I know you are not an expert in such issues!
- Well, we will see what to do there and then!

Рустам Расулов

I don't even like...
This movie is probably going to...
not a comedy
I have no idea.

Елена Поселягина

ошибок не нашел и мне показалось ты сама это написала))

Ольга Шевченко

к вышесказанному
In addition