Лянард Исламов

Народ! Помогите, пожалуйста, сделать нормальный перевод с английского на русский язык

In what may be the crowning irony of scandal-steeped culture in the nation's capital, Kenneth Starr, the grand inquisitor so vilified by President Clinton and his allies, may now become the quarry of an out­ side prosecutor himself.

While few would argue with the notion of engagement with China, what is most depressing is how the optimists continue to see the virtues of treating Beijing with kid gloves.

Светлана Кочеткова

А ты посмотри на панель Пуск