Ольга Сиротина

Помогите пожалуйста правильно перевести текст, прошу вас ..очень нужно. . Кто владеет английским прошу вас помогите!!

Кишинев это совсем маленький город, но в нем есть много интересных мест . Одно из них это зоопарк . В зоопарке много красивых и редких животных, только там мы можем их увидеть . Также Кишинев богат музеями, которые хранят интересные экспонаты и историю . Озера, парки так же удивляют нас красотой .А пение птиц мы можем услышать и на шумных улицах .
В свободное время в Кишиневе можно чем угодно заняться : пойти в кино, в театр, на ледовый каток или же по аллеям в парке покаться на роликах .
Я думаю, что Кишинев самый интересный и красивый город, хотя многие со мной и не согласятся .

Yursan Dorishes

Как-то так:

Chisinau is a very small town, but it has a lot of interesting places. One of them is a zoo. In the zoo, many beautiful and rare animals, but there we can see them. Chisinau also rich in museums that store the interesting artifacts and history. Lakes, parks also surprised us with beauty. And the birds singing and we can hear in noisy streets. In his free time in Chisinau can be anything to do: go to the cinema, the theater, an ice skating rink or the alleys in the park while on roller skates. I think that Chisinau is the most interesting and beautiful city, although many of you will not agree.

Юрий Шарга

Я бы перевела вот так:

Евгений

Вот мой вариант:
Kishinev is a small town, but it has many interesting places. One of them is a zoo. Zoo has many beautiful and rare animals. Only there we can see it. Also Kishinev rich in museums which store interesting exhibits and history of town. Lakes and parks surprise us their beauty. And we can hear birdsong even on busy streets. On one's own time we can do a lot: take in a movie, a theatre, at the ice rink or roller-skate through the alleys in the park. I think Kishinev is a most interesting and beautiful town despite the fact many will disagree with me.
🙂