Ttytuj

Помогите задать 10 вопросов, на английском языке, по фильму "новый человек паук". Ну или в крайнем случае на русском

Хасаншо Bobojonov

1) What comics is the film based on?
2) Who is the director of the movie?
3) When did 'Spider-Man: Homecoming' premier in Hollywood?
4) Principal photography began in June 2016 at Pinewood Atlanta Studios in Fayette County, Georgia, and continued in Atlanta, Los Angeles, and New York City, didn't it?
5) Did 'Homecoming' gross over $880 million worldwide?
6) It was the sixth-highest-grossing film of 2017, wasn't it?

Николай Казаков

школы уже не те