Алексей Валиулин

переведите,пожалуйста,на английский предложение: " для детей, кому тяжело находиться среди компании сверстников. "

Ксения Фёдорова

фо чилдрен хардли гоуинг эраунд уиз зейр пиэрс

когда уже мэйл.ру настроит возможность писать английской раскладкой????

Алёна

For kids who experience difficulties in socializing with peers

Юрий Дружинин

This is for children to whom are hard to be among the company of peers
или
This is for children who find it difficult to be among the company of their peers

Мария Шмелева

For those children who experienced difficulties among other children of their age.