Даша Тарева

на английском нужно описать картинку. начиная с того, что это лето.

начиная с того, что это лето.

Андрей Тюрин

It is Summer. We see a pond hemisurrounded by dense woods. The trees are tall and green. There are some water plants floating on the surface of the pond. One can see rare clouds hanging in the sky. And all of these - the green trees and bushes, the blue sky with its snow-white clouds reflect on transparent waters. A marvellous, fairy view!