Ну
Нурканат

на английском нужно описать картинку. начиная с того что это весна. начиная с того что это весна.

Игорь Пягай

It is spring.The weather is fine.The sky is blue .It is warm and sunny.
The landscape we see in the picture is beautiful .We can see a river and a small stream.There is green grass everywhere. In the foreground there is a tree in blossom. In the background there is a small
bridge over the river and a lot of trees which are still without leaves.
This is a nice place for walking and admiring the nature.