Николай Моложон

Какой самый эффективный метод борьбы с бытовым пьянством?

Наталия Блеч

Нет такого способа, пока сам гражданин выпивающий не захочет бросить.

Anvar Fazilov

Нет ответа...

Зарзабон Зарзибон

уже бы дали нобелевскую премию...

Павел Заколюкин

Молитва иконе Божией Матери «Неупиваемая чаша»

О, премилосердная Владычице! К Твоему заступлению ныне прибегаем, молений наших не презри, но милостиво услыши нас: жен, детей, матерей; и тяжким недугом пианства одержимых, и того ради от матери своея — Церкви Христовой и спасения отпадающих, братьев, и сестер, и сродник наших исцели.
О, милостивая Мати Божия, коснись сердец их и скоро возстави от падений греховных, ко спасительному воздержанию приведи их.
Умоли Сына Своего, Христа Бога нашего, да простит нам согрешения наша и не отвратит милости Своея от людей Своих, но да укрепит нас в трезвении и целомудрии.
Приими, Пресвятая Богородице, молитвы матерей, о чадах своих слезы проливающих, жен, о мужех своих рыдающих, чад, сирых и убогих, заблуждшими оставленных, и всех нас, к иконе Твоей припадающих. И да приидет сей вопль наш, молитвами Твоими, ко престолу Всевышняго.
Покрый и соблюди нас от лукаваго ловления и всех козней вражиих, в страшный же час исхода нашего помоги пройти непреткновенно воздушные мытарства, молитвами Твоими избави нас вечнаго осуждения, да покрыет нас милость Божия в нескончаемые веки веков. Аминь.

Отабек Мусаев

Еще не придумали такой способ, если человек сам этого не захочет)))

Вiолетта Гущенко

ЗА - СТАЛИН! !
раньше ТАКОГО БАРДАКА - НЕ БЫЛО

Ма
Мария

Изменись сама...

Azamat Wood

его еще не изобрели.

Ма
Маша

Бытовое курени ))