Вадим Суслин

Помогите с письмом по английскому пожалуйста.

I am so fond of Japanese cartoons, that I’ve decided to learn
Japanese. Mum says it’s hard, but I think it’s worth it. Besides, their
writing is cool! …
…What languages do you learn at school? What other language would
you like to learn, why? What do you think about my choice of Japanese?

Написать письмо - ответ (100-120 слов)

Серега Хасанов

Я такой любящий Японских карикатур, что I ve решенный, чтобы узнавать Японца. Mum Сообщает it s трудно, но Я думаю it s стоящий это. Кроме, их сочинение холодно!
Какие языки Вы узнаете в школе? Какой другой язык Вы полюбите ли узнавать, почему? Что Вам подумать о моем выборе Японца?

Маринка Ахмедова

Dear Ben,
Thank you for your letter and I apologize I didn’t answer you earlier, I was really busy.
I’m glad you have a new hobby which is related with something what you like (I mean Japanese cartoons and your choice to learn this language). I think that it’s a good idea indeed and I wish you good luck, because I know that it’s hard, especially writing. Learning all those hieroglyphics should be a giant brain work. Talking about me, I learn English and Spanish at school and I like them both. I would like to learn Italian because it would be easy to do as I know Spanish already. Italian is very beautiful and what is more, I would like to travel to Italy one day and communicate with people on their language.
Write back soon.
Best wishes,
Emma