Марина Михайлова

Переведите небольшой текст на английский язык без переводчика!!

Дорогая Тарья, Воронеж - это колокольный город. Колокольчик - это символ удачи и счастья. Пусть тебя, твоего мужа, твою дочь, он убережет от всего плохого в этом мире. А святой Николай Чудотворец будет твоим покровителем.

Мадина Мырзахметова

Dear Tarya, Voronezh is a city of bells. the bellflower is a symbol of luck and happiness. I wish it will guard you, your husband and your daughter against everything bad in this world. And St.Nicholas the Wonderworker will be your patron saint .

Елена Нащекина

Dear Taria, Voronezh – it is bell city. Handbell- this is a symbol of good luck and happiness. Suppose that you, your husband, your daughter, it will protect against all evil in this world. Have you, your husband, your daughter, it protects from all harm in this world. A Saint Nicholas be thy patron.