Сергей Шуликин

Пожалуйста помогитеее!!! Употребите глагол have got /has got в нужной форме

Употребите глагол have got /has got в нужной форме (Past or Present).
Why are you holding your face like that? ..you ...a toothache?
...a bicycle when you were a child?
When you did the exam, ..you ...time to answer all the questions?
I need a stamp for this letter. ..you ...one?
'It started to rain while I was walking home.' 'Did it? ..you ...an umbrella?'

Сергей Самойленко

Why are you holding your face like that? Have you got a toothache?
Did you have a bicycle when you were a child?
When you did the exam, did you have time to answer all the questions?
I need a stamp for this letter. Have you got one?
'It started to rain while I was walking home.' 'Did it? Did you have an umbrella?'

Александр Виноградов

1.Present
2.Past
3.Past
4.Present
5.Past