Vadim Rusov

Помогите перевести предложение! Заранее спасибо!

I'm very, very thankful for, but i also closed people's minds up as to which characters i could portray.

И еще одно: Definitely crossing over and being able to tackle these grittier parts was a challenge, but i feel like i've done it!

Иван К

Я очень благодарен, но я также закрыл людям глаза на то, какие роли я мог изобразить.

Василий

Я очень, очень благодарна, но я также закрытые умы людей, как символы, к которым я смог изобразить.
I'm very, very thankful for, but i also closed people's minds up as to which characters i could portray.