Александра Яковлева

Проверьте перевод с русског на английский

Для рассмотрения аспектов безопасности могут быть использованы разные архитектуры программного обеспечения

In consideration of safety aspects there could different software architectures be used

Игорь Тарасов

Various tipes of computer software architecture can be used when considering security aspects.

Марьяна Ова

неправильно

Филюк

For the consideration of security aspects can be used different software architecture.

Наталья Усачёва

A different software architecture might be used for examining aspects of security