Дмитрий Дубровин

Помогите пожалуйста, переведите на английский язык пожалуйста.

Александр

If you believe that our work left unfinished, then why do you have to take the job, and successfully opened stores. Torogvy center will confirm the opening date of your stores. You are in the last year opened stores. During our work standing furniture arrived very late. Yet in spite of the late delivery of furniture, we opened stores in time ..

Accounts that put me John, I do not take into account. Where did you get this bill?

Kindly pay your bills, not leading up to the conflict. I want to break up with you in a good relationship. It's your last debt, pay it, and we parted without any problems.

If you do not accept our bills, I will address the court. I very well know international litigation. And I know that the court will be on my side.