Екатерина Николаева

Напишите, пожалуйста, молитву-оберег для мужа. Заранее спасибо!

Мой муж работает на опасной работе - водитель белаза. Постоянно рассказывает о несчастных случаях, происходящих с его коллегами. Я очень за него беспокоюсь.
Подскажите, пожалуйста, хорошую молитву - оберег для моего мужа! Заранее спасибо!

О*
Оксана ***

молитва Ангелу-хранителю

Лестат Маланин

Молитва о путешествующих

Господи Иисусе Христе Боже наш, истинный и живый путю, состранствовати мнимому Твоему отцу Иосифу и Пречистей Ти Деве Матери во Египет изволивый, и Луце и Клеопе во Еммаус спутешествовавый! И ныне смиренно молим Тя, Владыко Пресвятый, и рабом Твоим сим Твоею благодатию спутешествуй. И якоже рабу Твоему Товии, Ангела хранителя и наставника посли, сохраняюща и избавляюща их от всякаго злаго обстояния видимых и невидимых врагов, и ко исполнению заповедей Твоих наставляюща, мирно же и благополучно и здраво препровождающа, и паки цело и безмятежно возвращающа; и даждь им все благое свое намерение ко благоугождению Твоему благополучно в славу Твою исполнити. Твое бо есть, еже миловати и спасати нас, и Тебе славу возсылаем со Безначальным Твоим Отцем и со Пресвятым и Благим и Животворящим Твоим Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь.