Анастасия Лень

пожалуйста переведите предложения на латыни! хотя бы одно, но не в гугле переводчике

Leonidas Spartiatas incitat: "Iam Persae patriae nostrae appropinquant.
Iniuriis non abstinent, amicos vestros contumeliis violant. Ceteri populi
Graeciae, amici nostri, nos vocant neque frustra vocant. Itaque placate
deos nostros sacrificiis! Parate gladios et scuta vestra et este animosi!
Persae multi erunt, non nego, sed disciplina populi nostri cunctis Graecis
nota est. Pugnabimus cum adversariis ut viri boni et fidi et fugabimus
Persas e terra nostra!"

Дмитрий Зубрев

леонид спартанцкий сказал, сасайте персы, мы ахуительные греки