Марина Пучкова

помогите составить диалог между туристом и тур агентом о путешествии в Египет.

Андрей *****

Вот диалог про другое направление, можно переделать про египет.

Dialogue: At the Travel AgencyTravel agent: What can I do for you?Diana: I`m going to reserve flight tickets for a group of schoolchildren to Manchester.Travel agent: All right. When are you going to leave?Diana: A day after tomorrow. And what about flight time?Travel agent: It`ll be a direct flight and it`ll last two hours and ten minutes.Diana: We would like to leave in the afternoon. Is it possible?Travel agent: You can take a Swiss Air flight departing from Helsinki.Diana: Fine. It`s O.K.Travel agent: I suppose you are going to travel economy? How many tickets do you need?Diana: Yes, of course. We need twenty economy tickets.Travel agent: Let me see. Unfortunately we have only eighteen seats left. The rest two seats you can book in the first class.Diana: It` not a problem. I take two tickets in the first class. How much shall I pay for it?Travel agent: Well, six thousand and sixty pounds.Diana: Fine. Here is my credit card.Travel agent: Could you give me your name and address?Diana: Certainly, Diana Ross, 3 Park Street, Helsinki.Travel agent: Could you give me your day-time phone, please?Diana: +01112223334.Travel agent: Thank you. Would you like to get the tickets now or to pick them before departure?Diana: I would like to pick them up before departure.Travel agent: You can pick them up at any time after eight o`clock a.m.Diana: Thank you very much. It`s very nice of you.Travel agent: Not at all. You are welcome!

Егор Трушкин

Есть бабло с тебя тур.