Bobur Qodirov

Помгоите написать пять вопросов к предложению на английском!

I explain the musical styles of modern groups to my parents.
Вот пример, как нужно писать вопросы:
Money makes the world go round.
1) Does money make the world go round?
2) Does money make the world or the globe go round?
3) What does many make go round?
3) How does money make the world go round?
4)What does make the world go round?
5)Money makes the world go round, doesn't it?

Юлия

Do I explain..? Do I explain....to my parents or to my friends? Whom do I explain the musical styles of modern groups? What do I explain to my parents? I explain....to my parents, don't I?