Александр Кадин

могу работать во франции с греческими документами?? ?

Ольховский

Конечно, можете!
Οι Έλληνες δεν χρειάζονται άδεια εργασίας, όταν θέλουν να εργαστούν στη Γάλλια. Επίσης, για το χρονικό διάστημα της ουσιαστικής αναζήτησης εργασίας (3 μήνες) έχουν το δικαίωμα παραμονής στη χώρα.Διαβάστε περισσότερα: Εργασία στη Γαλλία, χρήσιμες πληροφορίες
http://xeniglossa.gr/index.php?/page/index.html/_/idiotiki-ekpaidevsi/ergasia/%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B5%CF%82-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-r2818
Όπως κάθε Γάλλος πολίτης, μπορούν με έγκυρο διαβατήριο και ένα μισθωτήριο συμβόλαιο κατοικίας να επισκεφθούν την υπηρεσία δήλωσης κατοικίας της πόλης της επιλογής τους, να συμπληρώσουν μία αίτηση και να αποκτήσουν έτσι την πρώτη τους κατοικία . Αυτή η κατοικία είναι επίσης η φορολογική τους έδρα.Διαβάστε περισσότερα: Εργασία στη Γαλλία, χρήσιμες πληροφορίες

Ибрагим Ибрагимов

Ты забыл написать с какими греческими документами ты желаешь работать во Франции....

Лена

Если у Вас греческое гражданство или статус ПМЖ в Греции, то можете, при условии, что найдете работу. Французы вообще-то периодически набирают рабсилу из других стран EC,не бог весть что, в основном, стройка, для мужчин, платят вроде неплохо.