Marina

Как сказать на англ " я хочу переодеться, но не знаю как. Как мне одеться? "

Пытаюсь перевести это в переводчике, но все не то. Помогите плз

Валентина Рыжова

I want to change my clothes but I don't know what to put on.

Ми
Михаил

I'd like to change my outfit, but I'm not sure what to wear. What should I wear?

Галина Алтухова

I would like change my clothes but I don’t know how find something better.

Лена Морозова

I want to dress myself, but I don't know how to do it.What should I put on ?