Ольга Чернышева

пожалуйста срочно нужна помощь! помогите определить в предложениях видовременные формы глагола и указать их инфинитив.

1. The contract will be ready the day after tomorrow.
2. The Russian firm wanted to buy a few computers.
3. Next week we'll meet the foreign delegation and first of all we'll go sightseeing of Vladivostok.
4. We haven't many English letters today but we have a lot of telexes.
5. The day before yesterday he had a talk with Mr. Camp and got the necessary materials from him.

Евгения

Will be ready---Future Simple Active
Wanted---Past Simple Active

will meet, will go--FutureSimple Active

Haven't, have--Present Simple Active

Had, got--Past Simple Active