Наталья Александрова

Помогите перевести предложения на английский язык, обращаюсь к тем кто действительно хорошо владеет языком!

1. Мы с Джоном нашли уютный ресторанчик в центре Парижа и решили там пообедать.
2. Мне очень нравится читать, поэтому у меня дома много книг и журналов.
3. Моему брату шесть лет, и он умеет плавать очень хорошо. Я не плавать, но думаю, что этим летом должен научиться.
4. Я думаю, что лучше посмотреть "Звездные войны". Этот фильм намного интереснее "Титаника".
5. Я хочу, чтобы ты заставил брата прибраться в комнате.
6. Этот роман был написан Пушкиным в 1830.
7. Ты когда-нибудь был в Штатах? - Да, я был там в прошлом году. - А я собираюсь туда следующим летом. В Калифорнии живет мой брат. Может, еще поеду в Мексике.

Мария Яковлева

..а ты и поверишь.. а если пошутят тупо..

Катерина

1. John found a cozy restaurant in the heart of Paris and decided to have lunch.2. I really like reading, so I have at home a lot of books and magazines.3. My brother six years, and he knows how to swim very well. I don't swim, but I think this summer should learn.4. I think it's better to look at "Star wars". This film is much more interesting than "Titanic".5. I want you made brother to clean the bathroom.6. This novel was written by Pushkin in 1830.7. Have you ever been in the States? - Yes, I was there last year. "I'm going there next summer. In California, my brother lives. Maybe I'll go to Mexico.

Артём Филатов

Бастинда Мастер вам хороший перевод представляет, но всё равно с огрехами и не совсем то, что вам нужно.

Алексей Федотов

Я не владею языком, но я знаю, как пользоваться гугл переводчиком.

Елена Кадлен

1)We with John finded cozy restaurant in the center of Paris and desided to have dinner.
2)I like read very much so there are a lot of books and journals in my home.
3)My brother is six and he can swim very much.I can't swim, but I think in this summer I must to learn.
4)I think to watch 'Star Wars' better than to watch 'Titanic'.
5)I want because you get brother to clean up in the room.
6)Pushkin was making this rovel in eighteen thirty year.
7)-Did you travel to USA(United States of America)?-Yes,i did in last year.-Or I going to travel there next summer.In State 'California' my brother lives.Possible, I will travel to Mexico.

Андрей

1.John and I found a cosy restaurant in the heart of Paris and decided to have lunch there
2.I like reading very much so I have a lot of books and magazines at home.
3.My brother is 6 years old and he can swim very well. I can’t swim but I think I will have to learn this summer.
4.I think we should watch “Star Wars”. This film is much more interesting than “Titanic”.
5.I want you to make my brother do his room.
6.This novel was written by Pushkin in 1830.
7.Have you ever been to the USA? – Yes, I went/ was there last year. – And I am going there next summer. My brother lives in California. I may go to Mexico as well.