D"
Dmitry ""

Пожалуйста, проверьте ошибки в небольшом тексте.

most of people, prefer passive rest like beach holiday. But which holiday is better for people - sightseeing or beach holiday? My opinion sightseeing holiday is better. Firstly, this variant is good spending time for earning experience, and get information about culture. Secondly, there are a lot of types of sightseeing travel, and you can choose the most useful for yourself. Also, you can make new friends, and it will give you some possibilities. For example - you can discover new culture features, with your new company. But, sometimes, i need rest like beach holiday. Holidays at sea can improve your own efficiency. And you can improve your own health, by active games on the beach. But i think, the sightseeing travel is useful for me, and i can give some arguments. To my mind, beach holiday is just waste time, and it's more expensive, and sometimes is dangerous. Nevertheless, many people are prefer the holidays on the sea. In conclusion, i can say, what people are different. And all people have individuality. So, it's just my own opinion, and all of people are choosing the best variant, for their own life.

Alexey Diagilev

"Все люди разные. И все люди имеют индивидуальность. Так, это просто мое личное мнение, и все люди выбирают наилучший вариант, для их собственной жизни". - Всё правильно чего ещё надо?