Миша Бабкин

Пожалуйста, проверьте на ошибки.

I recently watched a great movie, "Harry Potter and the Chamber of Secrets." This film about the magic school Hogwarts. The main character is Harry Potter, Hermione Granger and Ron Weasley. They constantly get in different situations, but in the end are the winners. The film's director, Chris Columbia. Screenwriters Stephen Klovz and JK Rowling. I loved this movie and I'll watch it again.

Игорь Игорь

Больших ошибок нет, так, пару предлогов пропущено, This film IS about the magic school Hogwarts.. Вот предложение They constantly get in different situations, but in the end are the winners Звучит не очень правильно. They constantly find themselves in different situations, but always come out as winners at the end. Так более грамотно

M)
Marichka )))

have recently watched
Movie, which is called "Harry...
About Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
The main characters are...
Director is Chris...
Screenwtiters are...
Плюс исправления из ответа выше.