Виктор Акиньшин

англ. проверьте пожалуйста на ошибки

• Searching customers in the Internet (Ukrainian-, Russian-and English-language sites);
• «cold calls", sending commercial offers;
• e-mails (with English-speaking clients);

X company (Internet Marketing) June 2014 - July 2014. - Native Acquisition Expert (Kiev): analysis of the sites, searching clients in the internet and their contacts (English-language sites) - more than 600 per month; e-mails (more than 50 responses from clients per week) and telephone conversations with customers; work in CRM; sending invoices; conducting client base; work with the search services of contacts. I liked negotiating most in work.

Алексей Булыгин

Что сразу бросается в глаза, ON the Internet. Как ни странно, они говорят " на интернете". И последнее предложение как-то корявенько. During my work I liked( I was most interested in) negotiations (conversational talks/discussions) most of all.