Игорь Руссков

помогите по английскому !!!исправьте пожалуйста мои ошибки

thanks for such detailed answers. So today we met the expert Lisa Kent, a prominent director of the Brain, Cognition, and Action laboratory at University. Above all we spoke about multitasking. Our readers received answers to questions. And now we hope their life will become not such harry as earlier
If people want to improve the quality of work, and lower stress levels, at that rate will multitasking work or not? How can our audience increase overall performance? What would you advice for our audience?

Linar

какие ошибки? выделила бы хотя бы слово или что там у тебя

Миша Гаевских

to the (their )questions,now we hope their life to become less harrowing (frightening)than it seemed before 🙂 ,so harrowing,and reduce stress they are under at work (and to avoid stress level increase), Employees do want better salaries and low stress levels,at the same time Employers are interested in better labour productivity.Will multitasking become that very reemedy that works ? (will work), (its)the ...performance,clients(?) Что-то в этом есть, а чего-то и не хватает... Good luck.