Азамат Саттаров

Как будут по английски эти фразы? 1. как она выглядит? 2. какие у нее увлечения? 3. на долго ли она к нам приехажет?

Людмила Абазина

How does she look like? What are her habits? Is she coming for long?

Ко
Коля

1.How does she look like?2. What are her interests (hobbies)?3. Is she going to stay for a long time?

Андрей Крюков

What does she look like? / How does she look? Опишите ее / Как она выглядит
What are her hobbies?
How long is she (going to stay) here for?

Нина Алимова

habits - hobbies