Lex Dark

Напишите пж как читается))

The world was on fire and no one could save me but you.
Strange what desire will make foolish people do.
And I never dreamed that I'd meet somebody like you,
And I never dreamed that I'd lose somebody like you.

No, I don't wanna fall in love
With you

What a wicked game to play
To make me feel this way
What a wicked thing to do
To make me dream of you
What a wicked thing to say
You never felt that way
What a wicked thing to do
To make me dream of you

And I don't wanna fall in love
No, I don't wanna fall in love
With you

World was on fire and no one could save me but you.
Strange what desire will make foolish people do.
And I never dreamed that I'd meet somebody like you,
And I never dreamed that I'd lose somebody like you.

No, I don't wanna fall in love
No I

Nobody loves no one

Александр Будылин

Илья, если вы не знакомы с английской транскрипцией, то даже не пытайтесь воспроизвести то, что написано выше ( да простит меня Alya). Это будет звучать смешно. Лучше зайдите на сайт ru.forvo.com
Там носители языка произнесут любое нужное вам слово. Хоть будете иметь представление, как оно правильно звучит. Извините, ссылку не пропускают.

Юлия

Chris Isaak - Wicked Game русская транскрипция текста: Зэ уво (э) рлд увоз он фаёрНоу уван куд сэйв ми бад ю. Стрэнджь увот дизаёр увил мэйк фулищь пипл дуАй нэвэр дримд зэт айд мит самбади лайк юЭнд ай нэвэр дримд зэт айд луз самбади лайк ю. Ноу, ай донт увонт ту фо (а) л ин ло (а) вЗис ло (а) в из онли го (а) на брэйк ё харт.. 2разаУвиз ю… увиз ю.. Увот э увикд гейм ю плэйТу мэйк ми фил зис увэйУвот э увикд син (г) ту дуТу лэт ми дрим ов юУвот э увикд син (г) ту сэйЮ нэвэр фэлт зис увэйУвот э увикд син (г) ту дуТу мэйк ми дрим ов юЭнд ай донт увонт ту фо (а) л ин ло (а) вЗис ло (а) в из онли го (а) на брэйк ё харт.. 2разаЗэ уво (э) рлд увоз он фаёрНоу уван куд сэйв ми бад ю. Стрэнджь увот дизаёр увил мэйк фулищь пипл дуАй нэвэр дримд зэт айд ло (а) в самбади лайк юАй нэвэр дримд зэт айд луз самбади лайк ю. Ноу, ай донт увонт ту фо (а) л ин ло (а) вЗис ло (а) в из онли го (а) на брэйк ё харт.. 2разаУвиз ю… увиз ю..