Ок
Оксана

помогите по английскому !!!пересказать текст

The
results, Professor Stickgold said, suggest that a good night’s sleep
immediately after

learning is
“absolutely required” to embed new skills in the memory. “We think that the
first

night’s
sleep starts the process of memory consolidation,” he said. “It seems that
memories

normally
wash out of the brain unless some process nails them down.

My
suspicion is that sleep is one of those things that nails them down.”

Антон

Врезультаты, профессор Stickgold сказал, предполагают, что хороший ночной сонсразу после обучение“абсолютно необходимо” встроить новые навыки в памяти. “Мы считаем, чтопервый ночьсон начинается процесс консолидации памяти, - сказал он. “Похоже, чтовоспоминания обычнопромыть мозга, если какой-то процесс гвозди их вниз. Мойподозрения в том, что сон-это одна из тех вещей, что ногти их вниз. ”