Парвиз

помогите, пожалуйста, проверить переведенный с русского на английский текст! очень срочно!

ВОТ ТЕКСТ НА РУССКОМ ЯЗЫКЕ: национальный герб Российской Федерации (двухглавый орел) официальный государственный символ России. Двухглавый орел символизирует Европейскую и Азиатскую части. три короны символизируют суверинитет РФ и ее субъекты. трехцветный национальный флаг России имеет 3 равные горизонтальные полосы. белую, голубую и красную, красная полоска символизирует землю, голубая - небо, белая полоса символизирует Бога. Согласно Русской традиции, белый означает благородство, голубой- честность, красная полоса символизирует смелость и любовь.

ВОТ ТЕКСТ ПЕРЕВЕДЕННЫЙ НА АНГЛИЙСКИЙ: national coat of arms of the Russian Federation (dvukhglavy eagle) official state symbol of Russia. The Dvukhglavy eagle symbolizes European and Asian speak rapidly. three crowns symbolize the sovereignty of the Russian Federation and its subjects. three-colored national flag of Russia has 3 equal horizontal strips. white, blue and red, the red strip symbolizes the earth, blue - the sky, the white strip symbolizes God. According to the Russian tradition, white means nobility, blue - honesty, the red strip symbolizes courage and love.

Intresni Niobicni

national __emblem__ of the Russian Federation (__two-headed_ eagle) is the official state symbol of Russia. The __two-headed__ eagle symbolizes European and Asian __parts__ (можно добавить of the country). three crowns symbolize the sovereignty of the Russian Federation and its subjects. three-colored national flag of Russia has 3 equal horizontal strips. white, blue and red, the red strip symbolizes the earth, blue - the sky, the white strip symbolizes God. According to the Russian tradition, white means nobility, blue - honesty, the red strip symbolizes courage and love.