Юлия Лысенко

Помогите проверить текст на английском.

Hello everyone! My name is Valera. I'm 15 years old. I live in Russia. I'm here, because I want to find new friends from all over the world. I'm also interested in learning English and I'd be glad to find a person who knows English and wants me to help him or her with Russian. If you want to know me better, just send me a message!

Дмитрий Смирнов

Все правильно 🙂

Ксюша

Все очень хорошо. Можно поменьше запятых, англоговорящие о них спотыкаются и теряют нить.

Марина

там где "я здесь, потому что.... "
То ненужно

Сергей Винс

Все правильно.