Игорь Тарасов

как сказать по английски : Расскажи мне с начала этот фильм. Я начала его смотреть не с начала.

Дм
Дмитрий

I started watching this flick in the middle. Can you catch me up on what I missed?

Mashulya Podosinnikova

Привожу вариант, как выразился бы нейтив, на "живом" английском
Please tell me what happened in this movie up to this moment. I missed the beginning of it

Лена Холодкова

Tell me this film from the beginning. I started watching it not from the beginning.

Гостья Из Прошлого

Сначала по-русски научитесь писать без ошибок.
At first relay me this movie. I did not watch it from the beginning.

Гайшута Сабитова

well done)) sorry, хотела в комменты написать))